22 lipca 2007 Wizyta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina
W niedzielę 22 lipca 2007 roku gościł na zaproszenie posła Stanisława Lamczyka, Jarosław Sellin wiceminister kultury. Obaj uczestniczyli we Mszy Świętej Odpustowej w Sianowie, następnie korzystając z obecności ministra poseł zaprezentował obiekty kulturalne i zabytkowe, które wymagałyby wsparcia z ministerstwa.
Pierwszym z celem było Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach, gdzie swoje plany i potrzeby przedstawił dyrektor placówki Norbert Maczulis.
Kolejnym pięknym obiektem na mapie zabytków był ponorbertański kościół w Żukowie. Przepiękna gotycka budowla, wymaga renowacji, która uczyniłaby z niej perełkę wśród kaszubskich zabytków.
Kolejna była Stężyca, gdzie obejrzano odrestaurowane organy znajdujące się w kościele parafialnym.
Podczas obiadu kończącego wizytę wiceministra, przedstawiciele władz samorządowych podziękowali za dotacje Ministerstwu Kultury, które reprezentował Pan Sellin.
Jednocześnie władze lokalne podziękowały posłowi Stanisławowi Lamczykowi, za działalność wspierającą rozwój kultury oraz odnawianie i ochronę zabytków w regionie, ofiarowując mu figurkę rybaka wykonaną przez ludowego artystę.