Stanisław Lamczyk – Poseł na Sejm RP

Będąc Posłem na Sejm RP z Platformy Obywatelskiej reprezentuję Kaszubów

Prywatnie

       Urodziłem się 12 sierpnia 1957 roku w Brusach. Ukończyłem studia techniczne w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Koszalinie (obecnie Politechnika Koszalińska).

Po ukończeniu stażu w Rolniczej Spółdzielni „Radunia” zostałem kierownikiem działu wydobycia i przerobu torfu. Po roku pracy awansowałem na szefa produkcji. W tym czasie nadzorowałem szereg inwestycji realizowanych przez tę Spółdzielnię w tym zarządzałem pracą 200 ludzi. W roku 1989 założyłem Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe „IZOBUD” w Somoninie, które zajmuje się dystrybucją materiałów budowlanych. W wyniku rozwoju firmy w 1995 roku powstał oddział w Gdańsku Osowie, a w roku 2000 – w Chojnicach. Jestem współzałożycielem Powszechnej Wyższej Szkoły Humanistycznej „Pomerania” w Chojnicach, która powstała w 2003 roku.

W roku 2002 ukończyłem studia podyplomowe – Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego- Gdańska Fundacja Kształcenia Menadżerów, a w 2005 roku rozpocząłem pisanie pracy doktorskiej, którą obroniłem w 2010 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W latach 1998-2002 byłem radnym gminy Somonino, a także członkiem Rady Społecznej Szpitala w Kartuzach. Pełniłem też funkcję Radnego w Powiecie Kartuskim. Mieszkam w Somoninie wraz z żoną Marią (z wykształcenia ekonomista). Mam trójkę dzieci Annę, Macieja i Aleksandrę. Rodzina jest dla mnie wsparciem, dzięki niej i dla niej mam motywację i siłę do działania.

       Ważne miejsce w moim życiu zajmuje zamiłowanie do sportu. Uważam, że aktywność fizyczna jest potrzebna w życiu człowieka- kształtuje ducha, wzmacnia osobowość, uczy systematyczności. Czynnie uprawiam sport od najmłodszych lat. Trenowałem grę w piłkę ręczną w klubie Zawisza Bydgoszcz (1977), uprawiałem bieg na 100 metrów, brałem udział w Mistrzostwach Polski w pływaniu, gdzie zająłem medalowe miejsce. Tak było we wczesnej młodości. Dzisiaj, jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu, staram się go aktywnie wykorzystywać: biegam po lesie, uprawiam jogę, chodzę na basen. Sport pomaga mi pozostawać aktywnym w wielu wymagających wysiłku sytuacjach życiowych, mam siły i witalność do efektywnej, codziennej działalności.
Inną moją pasją są książki o tematyce psychologicznej, interesuje mnie jak człowiek myśli i jak funkcjonuje w świecie. Lubię też literaturę związaną z moim regionem, o Kaszubach i po kaszubsku. W wolnym czasie chętnie oglądam filmy, najczęściej polskie komedie.Menu:

 • Aktualności
  • Styczeń 2019
  • Grudzień 2018
  • Listopad 2018
  • Archiwum:

 • Sejm RP
 • Kaszuby
 • Platforma Obywatelska
 • Prywatnie
 • Galeria zdjęć